SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tedosa 10983627
*
nr 1098 3627
Tedosa
pläter, 1800-tal, Barbour S P co, höjd: 11 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2017
kl 18:03:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 09:17:30
1
200 kr
21/3 09:21:46
2
200 kr
21/3 09:21:46
1
200 kr (Budbetjänt)
21/3 09:22:30
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbour s p co nysilver pläter silver tedosa ädelmetall
-
6324 Ljuslyktor
Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Tedosa
Läs om budbetjänten
nr 1098 3627
Tedosa
pläter, 1800-tal, Barbour S P co, höjd: 11 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 09:17:30 | 1 | 200 kr |
| 21/3 09:21:46 | 2 | 200 kr |
| 21/3 09:21:46 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 21/3 09:22:30 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbour s p co nysilver pläter silver tedosa ädelmetall
-
6324 Ljuslyktor
Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



